Nabídka edukačních programů 2024/2025 (pdf)
Kromě celoročních edukačních programů nabízíme také programy k aktuálním výstavám. Ve školním roce 2024/2025 připravujeme:
Hlava na hlavě malujeme portrét
„Bylo jedno děcko nezkušené, které sen svůj za skutečnost mělo, které zrcadlem si hrálo, v zrcadle svůj obraz ručkama brát chtělo až sklo rozbilo.“
Antonín Procházka.
V edukačním programu se s dětmi vydáváme do ulice 1. pol 20. století, zvědavě nahlížíme do dobových výkladních skříní. Inspirací je nám obraz Antonína Procházky – Ulice. Nasáváme atmosféru této doby a konfrontujeme ji s dnešním pohledem. Výkladní skříň plná lahůdek nás inspiruje k výrobě cukrovinek. V dílně pak vyrábíme Zákusky jako 3D objekty s pomocí netradičních materiálů. Barvy, lepidla a podobných materiál ožívá v rukou malých cukrářů.
dramaticko-výtvarné programy
expozice: + - Zlín
Příběhem Pejska a Kočičky od pana Čapka se děti dostanou k výtvarným dílům jako kouzelnému, magickému světu umění a fantazie. Děti se tak skrze hru dozvědí něco o českém kubismu, Čapkovi a umění.
expozice: + - Zlín
Děti si zahrají na malé detektivy, kteří hledají smutnou holčičku z obrazu. Skrze hádanky, úkoly, réby ze světa výtvarného umění i umění vůbec se vydají po stopách Smutné dívky z obrazu Jakuba Schikanedra. Dozví se nejen věci o obrazech v galerii, ale také době jejich vzniku, autorech i sobě samotných.
Edukační program, který ukazuje nejvýznamnější kulturní počiny firmy Baťa, které měnily podobu nejen Zlína (funkcionalistická architektura, rozrůstání Zlína, zlínské satelity, Zlínské salony, Zlínská škola umění,…).
Výtvarné a dramatické úkoly, kterými se studenti seznámí s uměleckým směrem kubismem. Tvoření, příběh, asociace, zážitek jsou nástroje pro navázání dialogu s výtvarnými díly.
Prostor Zlín – um. díla ve veřejném prostoru
Terénní edukační program s tištěným průvodcem a mapou obsahujícím úkoly u jednotlivých uměleckých děl. Představuje veřejná zlínská prostranství a jeho uměleckohistorické proměny.
Procházka moderními směry - po domluvě se školou a pedagogy
Zábavnou, kreativní formou přiblížíme moderní směry, jak se vyvíjely za sebou. Od vzniku a společenského podhoubí, přes samotné směry až k důsledkům, myšlenkám atd. Po domluvě s pedagogem, o co by měl zájem. Umění není NUDA!!! Potřeba sdělnosti skrze umění je NUTNOST!
Beseda o architektuře Zlína či designu
Edukační program, který prezentuje jedinečný modul 6.15 jako základní kámen zlínské funkcionalistické architektury a jeho proměny. Studenti se seznámí se zlínskými stavbami od nejvýznamnějších architektů.
Zajímá dnešní společnost ještě umění?
Obsahem bude žáky a studenty navést, aby se pokusili o IDEU – MYŠLENKU (nejlépe jejich postoj k dnešnímu světu, stavu společnosti atd.) určitého uměleckého díla, kterým chtějí sdělit něco různé věkové a společenské skupině. Budeme s nimi zkoumat, jaký materiál či prostředek by mohli využít ke zhmotnění myšlenky ve výtvarném umění. Pokusí se vymyslet manažerský plán, jak dostat své „umělecké dílo“ mezi společnost. V závěru zváží, nakolik by se jejich myšlenka dostala mezi veřejnost a zda by během procesu neztratila na své hodnotě umělecké, názorové, lidské.
Jak tvořit tak, aby umělecké dílo prokazovalo jisté umělecké kvality a zároveň bylo přijímáno v době, kdy už společnost viděla úplně vše!?
Krajská galerie výtvarného
umění ve Zlíně, p.o.
Vavrečkova 7040
760 01 Zlín
Galerie na mapě
info@galeriezlin.cz
+420 573 032 220
IČO: 00094889
Copyright © 2024 Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, p.o.
Vyrobil: HEADBOX