ČeštinaEnglishsobota 01.10.2016

Otevírací doba:
Pozavřeno
Út - Ne10:00 - 18:00

Místa spolupráce

4. 10. – 20. 11. – 1. podlaží budovy 14

Místa spolupráce jsou výstavou zaměřenou na skupinové přemýšlení a jednání. Výsledkem je fungující veřejný prostor obohacující nejen kulturní dění v každé obci, ale hlavně lepší život v něm.
Česká města se potýkají s podobnými problémy. Výstava Místa spolupráce představuje jedenáct příkladů kultivace a iniciace veřejného prostoru odehrávající se v městských periferiích či odlehlých lokalitách, v malých městech či obcích s několika stovkami obyvatel. Jejich výsledkem je aktivizace prostor, které dlouho neměli svoji vlastní náplň. K iniciátorům těchto projektů nepatří jen architekti, ale také občanská sdružení, umělci nebo designéři.
Ne vždy se do veřejného prostoru musí investovat horentní sumy na nové vybavení. Někdy stačí prostor mírně upravit, ale hlavně začít obývat, žít v něm. Důležité je vytvořit kolem sebe společenství či komunitu, která se na chodu bude buď přímo podílet, nebo být jedním z účastníků akcí, které se zde konají.
Cílem výstavy je nejen představit inspirativní modely, které jsou přenositelné, nízkorozpočtové a mohou přispět k zodpovězení otázky… Co ve Zlíně? Do výběru se dostali i osoby a skupiny vytvářející analýzy ještě před samotnou změnou – antropologové, sociologové, mezioborové týmy. Spolupráce je mantrou úspěchu nebo neúspěchu těchto projektů. Pokoušíme se zodpovědět, jaké jsou motivace, cíle a inspirace, kdo je hybatelem změn?

Vystavující: Neolokator (Jan Trejbal a další), Mobilní architektonická kancelář (Kateřina Vídenová, Adam Wlacel), Ghétofest (Pavel Strašák, Kateřina Šedá), Praha 14 kulturní (David Kašpar), Dizajn na kolesách (Juraj Blaško, Tereza Sufliarská a další), Periferná centra (Andrej Poliak a další), Stanica Žilina-Zariečie, projekt rekonstrukce žilinské synagogy (Marek Adamov a truc sphérique), Stará Vodárna (Nebošice u Prahy, Dora Bouzková, Apolena Rychlíková), Rajská zahrada (Markéta Lisá, Rukola o. s.), yo-yo (Michal Kindernay, Lenka Dolanová).

Kurátorka: Lucie Šmardová
Architektura výstavy: Ellement

 MS2_1366x768_DPZO banner

ÚvodVýstavy